sk flag2  gb

Vitajte na stránkach chovateľskej stanice Canis Regnum!

Naša chovateľská stanica bola založená v roku 2011 a venujeme sa chovu plemena Golden Retriever. Bývame v rodinnom dome v obci Branovo na juhozápade Slovenska , kde ideálne podmienky pre chov psov dopĺňa aj prírodné okolie.
Do tohto nádherného anglického plemena som sa zamilovala na prvý pohľad, a to v deň mojich trinástych narodením, kedy mi moji rodičia darovali prekrásne šteniatko - fenku, ktorú som pomenovala Viky. Ako každé dieťa, aj ja som sa tešila svojmu prvému psíkovi a vôbec mi nevadilo, že Viky je bez preukazu pôvodu. Postupom času som sa o toto plemeno začala zaujímať čoraz viac...pochopila som, ako veľmi je dôležité poznať pôvod a predkov psíka, ich povahu, zdravie a v neposlednom rade ich exteriérové a pracovné kvality, ktoré následne vo veľkej miere prenášajú na svoje potomstvo. Pretože iba jedinci ,ktorí spĺňajú kritériá môžu byť zaradený do chovu a tak prispievať svojimi kvalitami k zachovaniu typických čŕt tohto plemena. Na základe toho sme si v júni roku 2008 zadovážili prvú fenku s PP - Mimi, ktorá pochádza z chovateľskej stanice A Comitate Aureo. O štyri mesiace neskôr pribudla k Mimi a Vikine ďalšia fenka menom Aria z Čechynských lúk – Ria. Netrvalo dlho a z mojich štvornohých zlatíčok sa stala zohratá trojka, ktorá ma každým dňom presviedčala o tom, že som si vybrala dobre, pretože plemeno Golden Retriever do môjho životného štýlu dokonale zapadá. Ďaľších dvoch predstaviteľov tohto plemena – psa Jacka a fenku Ruby sme si priviezli z Českej republiky z chovateľskej stanice Brdské zlato. Našimi poslednými prírastkami sú fenky Meggy, Lara, Rose a Zara, ktoré som si ponechala z vrhov odchovaných v našej chovateľskej stanici.

Naše psy sú plnohodnotnými členmi rodiny a práve im vďačím za veľa krásnych zážitkov a nových skúseností, ktoré som popri psíčkareniu nadobudla. Hovorí sa, že pes je najlepším priateľom človeka. V mojom prípade to určite platí....

Ivana Hanuliaková